
Avtomatska vrata, pripomoček za varnost vaše perutnine
Ali tudi vi poznate koga v vaši okolici, ki je pozabil zapreti kokoši, pa je imel ponoči nepovabljen obisk v kokošnjaku in ga je zjutraj čakalo neprijetno presenečenje? Domače kokoši so predvsem ponoči izpostavljene precejšnji nevarnosti, zato so avtomatska vrata odličen pomočnik, ki vam lahko močno olajša rejo. Odpiranje in zapiranje vrat lahko popolnoma prilagodimo kokošim in njihovim navadam. Se pravi, da lahko izbirate med več variantami.
Časovno odpiranje in zapiranje
Če svoje kokoši izpustite in zaprete ob določenem času, uporabite možnost odpiranja/zapiranja vrat ob določenem času. Nastavitev je zelo enostavna, samo nastavite trenutni čas na upravljalni enoti in nato samo izberete, kdaj naj se vrata odprejo in zaprejo.
Odpiranje in zapiranje s somračnem stikalom
Ali vaše kokoši vodijo dan po soncu? Za odpiranje/zapiranje vrat poskusite z možnostjo somračnega stikala. Vrata se bodo odpirala/zapirala glede na zunanjo svetlobo, zato se vam ne bo treba ukvarjati z zgodnjim jutranjim vstajanjem.
Kombinacija časovnega in somračnega stikala
So vaše kokoši zjutraj hitrejše od sonca, zvečer pa gredo v kurnik s sončnim zahodom? Za odpiranje/zapiranje vrat lahko uporabite kombinacijo časovnega stikala in stikala za somrak. Na vas je, ali boste odpiranje vrat nastavili zjutraj ali zvečer glede na uro ali glede na sonce.
Variante avtomatskih vrat
Ali imate nastanitev za vaše piščance v bližini vira električne energije in bi želeli avtomatska vrata priključiti v vtičnico? Tudi ta želja se lahko izpolni. Poleg klasičnih variant, ki se napajajo na navadne baterije, lahko izberete tudi vrata na standardno vtičnico. Tako se vam ni treba zanašati na baterije in njihovo funkcionalnost.
Zapiranje vrat z bati za poznavalce
Nove tehnologije premikajo svet in nič drugače ni pri negi domačih piščancev. Novost na področju avtomatskih vrat je njihovo odpiranje/zapiranje s pomočjo batov namesto kabla. Za to različico je značilna večja zanesljivost. Ima pa tehnologija odpiranja še eno veliko prednost. Če bi želeli oblikovno uskladiti vrata s kokošnjakom, jih lahko znotraj te variante celo zamenjate s svojimi.
Vrata z varnostjo pred odpiranjem
Živite v gozdu in vas pogosto obiščejo nepovabljeni gostje, ki so bolj iznajdljivi, kot ste pričakovali, in lahko dvignejo že zaprta vrata? Vsa vrata povečujejo varnost kokoši, na voljo pa so tudi avtomatska vrata s ključavnico proti odpiranju. Ko je bivališče popolnoma zaprto, bo samozaporni sistem preprečil obisk lisic in kun.
Skratka, avtomatska vrata za kokošnjak bodo odličen vsakodnevni pomočnik, ki bo poskrbel za vaše kokoši ne le v deževnih dneh in podaljšanih vikendih, ampak jih bo predvsem zaščitil pred nepovabljenimi gosti, ki jih vaše kokoši zagotovo ne bi bile vesele.
Povezani članki

31.03.2025
Vrste jajc
Ko rečemo »jajce«, večina ljudi takoj pomisli na kokošje jajce. Malo kdo si najprej predstavlja kakšno drugo vrsto. Vendar dobro vemo, da jajca nosijo tudi druge ptice – in nekatera so celo lahko dostopna. V trgovinah najpogosteje najdemo kokošja jajca, občasno pa tudi prepeličja. Druge vrste so precej redke. Poglejmo torej, katera jajca so užitna in kako se med seboj razlikujejo.
Preberi članek
30.03.2025
Reja alpak in lam
Reja lam in alpak postaja vse bolj priljubljena v Sloveniji. Rejci cenijo njihov miren in prijazen značaj, nizke zahteve glede vzdrževanja, vsestransko uporabo in eksotičen videz. Te živali lahko uspešno sobivajo na pašnikih z drugimi vrstami. Poleg tega so lame naravno dominantne in teritorialne, kar jim omogoča učinkovito zaščito črede pred plenilci. Želite izvedeti, kako pravilno skrbeti za te impresivne živali? Pripravili smo uporabne informacije in praktične nasvete, ki vam bodo pomagali razumeti njihovo vedenje in jim zagotoviti najboljši možen dom.
Preberi članek
24.03.2025
Kako psu postriči kremplje?
Tako kot nam rastejo nohti, tudi našim psom rastejo kremplji. Zato jih je pomembno redno krajšati in vzdrževati. Včasih skrb za kremplje ni bila tako pogosta, saj so psi preživeli več časa zunaj – tekli so po dvoriščih, asfaltu ali drugih trdih površinah, ki so jim kremplje naravno obrabljale. Danes pa to pogosto ni dovolj.
Preberi članek